Sensacyjna gra miejska 80 milionów


Działacze wrocławskiej Solidarności zdołali wyprowadzić z banku 80 milionów złotych składek członkowskich. Pieniądze zostały ponoć przewiezione do Łodzi i tu ukryte. Do której ze stron przystąpisz? Czy zrobisz wszystko by pieniądze te nie dostały się w łapy tajnych służb, czy też spełnisz swój patriotyczny obowiązek i pomożesz władzy w odnalezieniu zaginionych pieniędzy? Wybór należy do Ciebie!

 

Akcja gry opierała się o fabułę filmu “80 milionów” Waldemara Krzystka. Gracze przenieśli się do pierwszych dni grudnia 1981, tuż przed wprowadzeniem stanu wojennego. Fabuła wprowadzała graczy w świat inwigilacji, działań opozycyjnych, podziemnych publikacji, podsłuchów i codziennego życia w PRL. Zadaniem drużyn było odnalezienie pieniędzy przywiezionych do Łodzi przez działaczy solidarności. Gracze mogli wybrać czy wspierać będą stronę rządowa, czy opozycyjną. Każda strona musiała wykonywać inne zadania odpowiednie dla swojej profesji. Przykładowo zadaniem opozycjonistów było drukowanie ulotek, ukryć przed cenzurą treści poprzez stosowanie odpowiednich parafraz czy przygotowanie dania z zakupionych na kartki produktów, zaś milicjanci musieli między innymi opracować grupowe manewry z oporządzaniem do rozganiania tłumów, skrycie przeszukać pomieszczenie czy też przesłuchać podejrzaną w sprawie. Zadania często wymagały interakcji z innymi drużynami, również poprzez pojedynki. Dwa zespoły mogły ze sobą walczyć przy pomocy specjalnie przygotowanej na tę okazję gry karcianej. Ostateczne zadanie udało się wykonać drużynie milicyjnej.

Gra luźno opierała się na fabule filmu. Motyw z przewiezieniem pieniędzy do Łodzi został dodany w celu spięcia fabuły z miejscem, w którym odbywała się gra.

Współorganizatorem gry było Narodowe Centrum Kultury i Stowarzyszenie Topografie.

 

Spot promujący grę:

Filmowa relacja z gry:

Galeria zdjęć z gry

Pobierz grę karcianą

1
Project Description