Zmotaj Fabrykę II – konferencja „Kultura i Tursytyka – wspólna droga”


Co można robić w XIX wiecznej Łodzi? Nic jak tylko stawiać fabrykę – albo używając łódzkeij nowomowy – zmotać fabrykę. Takie zadanie dostali uczestnicy gry miejskiej będącej wieczorną atrakcją na konferencji „Kultura i Turystyka – wspólna droga” w dniu 12 października 2011. Gracze zostali wyposażeni w świadectwa fabrykanta pełniące funkcję karty do gry, gazetę „Dziennik Łódzki” stylizowaną na wydawnictwo z początku XX wieku zawierającą informacje o grze i regulamin gry
Zawodnicy podzieleni na 5 grup dostali również w turystyczne nawigacje dostarczone przez Łódzki Szlak Konny oraz firmę MobileMS. Każda grupa miała zapisaną w nawigacji trasę – grupy odwiedzały te same punkty w różnej kolejności. Na łódzkim bruku adepci spotkali: Robotnika, Strażaka, Prząsniczkę, Księdza, Budowniczego i Kanalarza. Finałem zabawy było wspólne odtanczenie Poloneza we wnętrzach Towarzystwa Kredytowego oraz uroczysta kolacja.

Pierwsza odsłona gry Zmotaj Fabrykę została zorganizowana przez Stowarzyszenie Topografie 18 października 2008 roku. Zobacz więcej informacji o grze.

W trakcie gry został również nagrany materiał do filmu dokumentalnego o firmie Departament Gier w ramach cyklu Kreatywni Samozatrudnieni.

 

Galeria na Flickr (wybrane zdjęcia)

Galeria na Picassa (jeszcze więcej zdjęć!)

0
Project Description