Miastograf

2_tło

Miastograf.pl

Miastograf.pl to cyfrowe archiwum materiałów o Łodzi działające na zasadzie portalu społecznościowego. To zbiór wspomnień, pamiątek z domowych archiwów i prywatnych kolekcji łodzian oraz doniesień z prasy. Znajdziesz tu zdjęcia zmieniającego się miasta, ciekawe wycinki prasowe przyporządkowane do konkretnych adresów na mapie, fragmenty historii mówionych zebranych przez Stowarzyszenie Topografie.

Dowiedz się więcej

Miejski Punkt Kultury Prexer-UŁ

W 2016 roku zamieszkaliśmy na pierwszym piętrze kamienicy przy ulicy Piotrkowskiej 56. Nowy lokal Stowarzyszenia Topografie to nie tylko nasze biuro – to też ogromna przestrzeń, którą chemy się dzielić z aktywnymi łodzianami. Służy temu sala coworkingowa z 15 stanowiskami pracy (i zapleczem socjalnym), sala warsztatowo-konferencyjna i sale wielofunkcyjne.

Dowiedz się więcej

Departament Gier

Rysunek1

Departament Gier

Jesteśmy ekipą, której drugie imię to gry miejskie. W naszym zespole znaleźć można różne profesje i różne osobowości, są geografowie, pedagodzy, historycy, kulturoznawcy, są instruktorzy harcerscy, wolontariusze w organizacjach charytatywnych, muzycy, kabareciarze. Każdy z nas ma niespożyte zasoby energii nieustannie trawionej na organizowaniu kolejnych gier.

Dowiedz się więcej

Partycypacja

partycypacja

Partycypacja społeczna

Od 2010 roku prowadzimy działalność na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i demokracji w Łodzi i poza jej granicami. Realizujemy kampanie informacyjne, edukacyjne i promocyjne na rzecz budżetu obywatelskiego, a także procesy konsultacyjne na zlecenie Urzędu Miasta Łodzi.

Dowiedz się więcej