Z dniem 30 września 2016 roku Miejski Punkt Kultury Prexer-UŁ kończy swoją działalność. Dowiedz się więcej

Dawna fabryka projektorów PREXER stanowi nieco zapomniany element Łodzi filmowej. Uniwersytet Łódzki decydując się na nadanie budynkowi funkcji kulturalnej, tchnął w te mury nowe życie. Wygląd i program centrum ogniskuje się wokół „projektowania kultury” – naszym celem jest, z jednej strony, poszerzenie oferty kulturalnej Łodzi, wsparcie innych w ich inicjatywach z drugiej. Właśnie dlatego stworzyliśmy w Prexerze przestrzeń coworkingową, prowadzimy galerię oraz organizujemy imprezy, spotkania, projekcje filmowe i wiele, wiele innych.

Biuro coworkingowe

aDSC_0336

Biuro coworkingowe

Przestrzeń dla Ciebie

Pracujesz tak jak chcesz i kiedy chcesz? Doskonale! Wiesz jednak dobrze, że biuro i mieszkanie w jednym to nienajlepszy pomysł. Bo jak pracować efektywnie, gdy obok jest łóżko, lodówka, telewizor, prysznic, żona, pies? Jeżeli chcesz oddzielić pracę od mieszkania, nasz coworking jest dla Ciebie – dostaniesz od nas biurko, dostęp do niego całą dobę, zapewnimy Ci ekspres do kawy i dogodną, kreatywną atmosferę. Ile to kosztuje? Dwie stówy miesięcznie – dowiedz się więcej poniżej.

Galeria

427649_353974541310461_1240023840_n

Galeria

Odwiedź nas

Tworzysz? Malujesz, rysujesz, robisz zdjęcia? Udowodnij! Galeria w Punkcie Kultury Prexer-UŁ jest otwarta dla wszystkich – tworząc jej program staramy się wspierać zarówno artystów i artystki na progu kariery, jak i zapraszać osoby już znane i uznane. Galeria działa społecznie – jeżeli chcesz wystawić swoje prace, my dajemy Ci ściany i system montażowy. Wspieramy także promocyjnie. Po wystawie oddajesz nam pomieszczenie w takim stanie w jakim Ci je udostępniliśmy. Tak, to takie proste! Dowiedz się więcej poniżej.

Sala warsztatowa

aDSC_0272

Sala warsztatowa

Potrzebujesz przestrzeni?

Masz pomysł na warsztaty? Potrzebujesz przestrzeni na spotkanie? Konferencję, projekcję? Może chcesz wyprawić swoje urodziny? Może masz kompletnie inny pomysł? Sprawdź nas – jeżeli tylko masz pomysł, my potencjalnie mamy miejsce w którym będziesz w stanie go zrealizować. Wesprzemy Cię promocyjnie, nie pozbawimy Cię gotówki, dołączymy się do inicjatywy, jeżeli tylko będzie ona z kręgu naszych zainteresowań! Wspieramy. Staramy się przynajmniej – przyjdź do nas, porozmawiaj, zobaczymy, co możemy dla Ciebie zrobić. Więcej informacji poniżej.

Galeria PREXER

Odpowiadając na pytanie, czym w gruncie rzeczy jest galeria sztuki, wyszło nam, że to nie tylko przestrzeń, oświetlenie i system montażowy. To przede wszystkim artyści i ich prace! Właśnie dlatego rozpoczynamy nabór – tworzysz, kreujesz, rysujesz, malujesz? Chcesz pokazać swoje prace szerszej publiczności? Skontaktuj się z nami – prexer@topografie.pl

Warunki korzystania z galerii:

  • Czy w Prexerze można wystawić cokolwiek? Właściwie tak. O ile nasz zespół uzna, że owo „cokolwiek” jest tego warte – ostateczne słowo ma zawsze Stowarzyszenie Topografie
  • Czy za przestrzeń się płaci? Nie. Działalność Galerii jest naszym hobby – nie pobieramy żadnych opłat od artystek i artystów.
  • Czy w galerii mogę robić, co chcę? Jeżeli otwierasz u nas wystawę, przestrzeń staje się Twoją przestrzenią. Warunek jest jeden – po zakończeniu wystawy wraca ona do nas w tym samym stanie
  • Wernisaż? Oczywiście! My dostarczamy kieliszki, Ty dostarczasz wino.
  • Ile czasu trwa wystawa? Zależnie od nasycenia programu, do dwóch tygodni. W godzinach 12.00-18.00.
  • Coś jeszcze? Trudno powiedzieć – jeżeli masz wątpliwości, odezwij się do nas.

Biuro coworkingowe

Coworking znajduje się w dawnej sali wykładowej Uniwersytetu Łódzkiego, oznaczonej numerem 604. Sala jest przeznaczona dla osób, które lubią pracować w ciszy i skupieniu. W sali znajduje się 12 biurek z punktowym oświetleniem, wygodnymi fotelami, słuchawkami itp. Do dyspozycji użytkowniczek i użytkowników oddamy także duży regał na którym będzie można przechowywać swoje rzeczy, szafki oraz zaplecze biurowe – drukarkę, skaner, ksero itp. Biurka wynajmujemy na czas nieograniczony, rozliczamy się co miesiąc. Za dwudziestoczterogodzinny dostęp do biura, internet, zaplecze kuchenne oraz przestrzeń magazynową zapłacisz nam jedynie 200 zł (bez dodatkowych podatków i opłat). Masz pytania? Zapraszamy

 

Co jeszcze?

380557_296421773732405_91879013_n

Przez 5 lat funkcjonowania Prexera zorganizowaliśmy: 7 wieczorów panieńskich, w tym 3 kawalerskie, 4 wesela, 3 sylwestry, 12 imprez (z czego 4 pod szyldem „Prexer Style Mega Bans”), 187 wykładów, paneli dyskusyjnych i około 83 warsztatów o różnej tematyce. Prexer był miejscem kręcenia filmów, realizacji gier miejskich (a nawet planszowych), zamieniliśmy go też w wielki aparat fotograficzny i jednodniową restaurację.

Mamy świadomość, że nasza przestrzeń nie jest najładniejsza na świecie… udowodniliśmy jednak, że przy odpowiedniej dozie kreatywności da się zrobić z nią naprawdę wiele. Jesteśmy otwarci na każdą inicjatywę – od zwykłego, kameralnego spotkania towarzyskiego, po festiwale, imprezy masowe i wszystkie inne. Chcesz u nas coś zorganizować? Daj nam znać!

Cennik wynajmu przestrzeni:

  • wynajem jednej z sal w ciągu dnia (do 6 godzin) – 100 zł
  • wynajem jednej z sal w ciągu dnia (na więcej niż 6 godzin) – 150 zł
  • wynajem jednej z sal na imprezę – 250 zł

Nie posiadasz budżetu? Nie stać Cię na wynajem? Pogadaj z nami i tak – jeżeli Twój pomysł przypadnie nam do gustu, z przyjemnością rozliczymy się z Tobą w papierze toaletowym, plastikowych sztućcach, cieście domowej roboty lub jeszcze czymś innym.