Drodzy łodzianie! Podwórce miejskie są niewątpliwym sukcesem, trwale wpisującym się w krajobraz Łodzi. Jednym z niewielu ich kontrowersyjnych elementów jest nazwa jaką powinniśmy się posługiwać, mówiąc o nich.
W odpowiedzi na potrzebę ustalenia nowej nazwy dla podwórca miejskiego, w 2016 roku do Budżetu Obywatelskiego dla Łodzi, zgłoszono zadanie o następujacej treści:
Organizujemy publiczny konkurs na nowe lub istniejące słowo, którym od tej pory będzie posługiwał się UMŁ na określenie deptaków zwanych dotychczas obcym i brzydkim wyrazem WOONERF. Niemcy mają swój ``Wohnhof``, Anglicy i Amerykanie ``Complete Street`` (...). Polacy nie muszą używać obcego i brzydkiego słowa. Łodzianie mogą wspólnie znaleźć piękne polskie słowo. (...) z wniosku do Budżetu Obywatelskiego
ZADANIE
Złóż propozycję nazwy dla podwórca miejskiego.
TERMIN
od 26 sierpnia 2017
do 08 września 2017
NAGRODA
Udział w wydarzeniach organizowanych w Atlas Arenie w loży VIP o wartosci 2.000 zł
JAK?
Za pomocą adresu email (podworzec.miejski@gmail.com).
Składając propozycję nazwy przez email podaj swój telefon – propozycje bez numeru telefonu nie będą rozpatrywane.
Na specjalnie przygotowanych kartach podczas spotkań:
26.08.2017 g 16 – 20
02.09.2017 g 16 – 20 (podwórzec miejski ul. 6 sierpnia)
Regulamin plebiscytu
I. Postanowienia ogólne
- Organizatorem Plebiscytu na nową nazwę podwórca miejskiego (dalej: „Plebiscyt”) Łódzkie Stowarzyszenie Inicjatyw Miejskich Topografie z siedzibą w Łodzi, ul. Piotrkowska 56 lok 4U, 90-105 Łódź (dalej: „Realizator”), a niniejszy regulamin (dalej: „Regulamin”) określa zasady przeprowadzenia Plebiscytu oraz sposób wskazania jego zwycięzcy.
- Zlecającym przeprowadzenie Plebiscytu Organizatorowi jest Urząd Miasta Łodzi, zwany dalej Zlecającym.
- Uczestnictwa w Plebiscycie, jak i praw i obowiązków z nim związanych, w tym także prawa do żądania wydania nagrody, nie można przenosić na inne osoby i podmioty.
- Przez przystąpienie do Plebiscytu uczestnik akceptuje w całości Regulamin i zobowiązuje się do przestrzegania określonych w nim zasad.
II. Zasady zgłaszania propozycji nazwy
- Propozycje nazw zbierane będą w terminie od 26.VIII.2017 r. do 8.IX.2017 r.
- Zgłaszającym propozycje może być każda osoba mieszkająca w Łodzi.
- Każda osoba może zgłosić dowolną liczbę propozycji nazw.
- Istnieją dwa sposoby zgłaszania propozycji nazw:
- Elektronicznie – przesyłane pocztą elektroniczną na adres: podworzec.miejski@gmail.com w terminie, o którym mowa w punkcie II.1.
- W formie papierowej – wypełniając kartę zgłoszenia (ulotka lub papierek od cukierka „krówka”) i wrzucając ją do urny dostępnej w dniach 26.08.2017r. oraz 02.09.2017r. od godziny 16:00 do 20:00. Na stoisku Plebiscytu, przy ul. 6 Sierpnia.
- Każde zgłoszenie (zarówno zgłaszane w formie papierowej, jak i elektronicznej) musi zawierać kontaktowy numer telefonu. W przypadku zgłoszenia papierowego należy wpisać datę i godzinę zgłoszenia (wrzucenia propozycji do urny). Zgłoszenia propozycji nazwy bez podanego numeru kontaktowego oraz daty i godziny w papierowej wersji zgłoszenia nie będą rozpatrywane. Organizator nie gromadzi ani nie przetwarza innych danych osobowych uczestników Plebiscytu.
- W przypadku wpłynięcia więcej niż jednej tej samej propzycji nazwy za autora uznaja się osobę, która zgłsoiła propozycję jako pierwsza.
- Jeśli w zgłoszeniu propozycja nazwy lub kontaktowy numer telefonu będą nieczytelne propozycja nie będzie rozpatrywana.
- Po zakończeniu zbierania propozycji nazw i odrzuceniu tych zgłoszonych nieprawidłowo zostaną one przekazane Komisji Plebiscytowej (dalej “Komisja”).
- W skład Komisji wejdą osoby wskazane przez Realizatorów do dnia 8.IX.2017 r.
- Członkowie Komisji wybiorą 6 propozycji nazw, które zostaną poddane pod głosowanie.
- Propozycji nazw nie mogą zgłaszać członkowie Komisji.
- Organizator skontaktuje się telefonicznie osobami, które zgłosiły nazwy zakwalifikowane przez Komisję w celu potwierdzenia zgłoszenia oraz chęci dalszego uczestnictwa. Jeżeli osoba zgłaszająca nie podejmie kontaktu z Organizatorem w ciągu 48 godzin od pierwszej próby nawiązania kontaktu, propozycja nazwy zostanie odrzucona, a Komisja wytypuje kolejną propozycję nazwy.
III. Zasady głosowania
- Głosowaniu podlegać będzie 6 propozycji nazw wskazanych przez Komisję, oraz nazwy funkcjonujące obecnie: “woonerf” oraz “podwórzec miejski”.
- Głosowanie odbywać się będzie w okresie od 11.09. do 24.09.2017.
- Głosy będą zbierane droga elektroniczną przy pomocy systemu Vox Populi https://vox.uml.lodz.pl/ .
- Zasady głosowania można znaleźć w regulaminie korzystania z systemu. Jest on dostępny pod adresem https://vox.uml.lodz.pl/regulamin.html .
- Wyniki głosowania zostaną opublikowane 8.10.2017 na stronie www.topografie.pl . Tego dnia zostanie podane nazwisko zwycięzcy Plebiscytu.
IV. Nagroda
- Organizator przewiduje nagrodę dla osoby, która zgłosiła zwycięską nazwę.
- Nagrodę stanowi karnet upoważniający do trzykrotnego wejścia na dowolne wydarzenie odbywające się w Miejskiej Arenie Kultury i Sportu (Atlas Arena) w Łodzi, o wartości 2.000,00 złotych.
- Po ustaleniu zwycięzcy Organizator skontaktuje się z nim w celu omówienia szczegółów realizacji nagrody.
- Nagroda nie może zostać zamieniona na ekwiwalent pieniężny.
- Nagrodę należy odebrać w terminie 30 dni od daty ogłoszenia zwycięzcy.
- Od wartości nagrody pobrany zostanie zryczałtowany podatek dochodowy w wysokości 10% wartości nagrody, zgodnie z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
- W przypadku wyboru w plebiscycie nazw „Woonerf” albo „Podwórzec miejski” nagroda zostanie przekazana na rzecz wskazanego przez organizatora Domu Dziecka.
V. Postanawiania końcowe
- Niniejszy regulamin udostępniony jest na stronie internetowej www.topografie.pl.
- Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.
- W przypadku wygrania nagrody przez osoby niepełnoletnie, konieczne jest przesłanie na adres siedziby Organizatora zezwolenia prawnych opiekunów na uczestnictwo w Plebiscycie w ciągu 7 dni od uzyskania prawa do nagrody.
- Wszelkie uwagi oraz zastrzeżenia kierować należy pisemnie na adres Realizatora z dopiskiem “Podwórzec miejski”.
- Organizator zastrzega sobie prawo odwołania, przełożenia lub zmiany warunków wydarzenia w następstwie zdarzeń będących poza jego kontrolą, których nie można było przewidzieć, ani zapobiec.
- Organizator zastrzega sobie prawo podania do wiadomości publicznej informacji dotyczących przebiegu i wyników Plebiscytu.
- Odpowiedzialność Organizatora ogranicza się do wartości nagród przyznawanych w ramach organizowanego Plebiscytu. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za niemożność odbioru Nagrody przez uczestnika z przyczyn nie leżących po stronie Organizatora.
Fot: Zorro2212 – Praca własna, CC BY-SA 4.0, Link