Karol Hiller – Transformacje

Komentarze wyłączone 2990 odwiedzin0


Płaszczyzny życia, niekoniecznie euklidesowe, krzyżują się z płaszczyznami sztuki, jedno przenika drugie, jedno drugim się staje. Oto struktura całostkowa, w której właściwie elementów rozpatrywać nie można w odosobnieniu od innych
J. Czechowicz, Oblicze nowej sztuki

Po środku wisi on. Zupełnie samotny, statyczny. Wokół niego wiele się dzieje i chociaż wszystko jest czarno-białe, to jednak obraz tętni życiem, pulsuje. On nadal wisi. Gdy się bliżej przyjrzymy widać tak wiele, choć z daleka to tylko gra szarości i czerni. Świat pozbawiony dźwięku zdaje się być ograniczony, stanowi dwuwymiarową płaszczyznę, zawężoną tylko do pola widzenia naszych oczu. Gdy zaś zamkniemy oczy i zdamy się tylko na dźwięk – świat stanie się przestrzenią, której granice zatrą się w niewidocznym horyzoncie. Połączenie tych dwóch sposobów percepcji daje synergiczny obraz wielowymiarowego świata z całą paletą możliwości interpretacji.

„Karol Hiller – Transformacje” to próba opowiedzenia i zinterpretowania twórczości jednego z najważniejszych łódzkich artystów za pomocą muzyki. Nie będzie to typowy koncert, bardziej wydarzenie muzyczne, wymagające od widza zanurzenia się w fali dźwięków i strukturze jednego z obrazów Karola Hillera.

gdzie: Łódź – Format (Tymienieckiego 3)
kiedy: 19.10.2017 r. (czwartek) – godzina ok. 20.30
kto: EC2

WSTĘP WOLNY

„EC2 założyliśmy w 2014 roku, lecz znamy się od lat i gramy razem od lat. Nie gramy piosenek. Nie umiemy o sobie mówić. Nie umiemy zdefiniować tego co robimy. Staramy się opisać naszą codzienność dźwiękami.

Pierwszy materiał zrobiliśmy w 2 miesiące. Po debiutanckim koncercie w 2014 roku postanowiliśmy wywalić wszystko do do kosza i zacząć od nowa. Aktualnie siedzimy w piwnicy i nieregularnie nagrywamy nowy materiał. Można go usłyszeć na rzadkich koncertach lub na http://ec2ec2.bandcamp.com/. ”

Iza – bas/wokal
Darek – efekty/sample/perkusjonalia
Vojko – syntezatory
Lipski – syntezatory/wokal

FB: https://www.facebook.com/ecdwa/
BANDCAMP: https://ec2ec2.bandcamp.com/
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/tenzespolec2/

Partnerzy projektu:
Stowarzyszenie Topografie, Fabryka Sztuki, Art_Inkubator, Format, Muzeum Sztuki

Projekt dofinansowany w ramach „Grantu na lepszy start”. Zadanie „Grant na lepszy start” jest współfinansowane ze środków MRPiPS w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.