Zamykamy Prexer. 30 września ostatni (z)gasi światło.

Brak komentarzy 2670 odwiedzin0


Miejski Punkt Kultury Prexer-UŁ – gdybyśmy mieli podsumować sześć lat działalności, moglibyśmy powiedzieć, że było to miejsce, gdzie wydarzało się wszystko. I wcale byśmy nie skłamali. Przez wspomniane sześć lat zorganizowaliśmy masę wystaw, jeszcze więcej spotkań, warsztatów, pokazów filmowych i trochę mniej imprez. W Prexerze nabywaliśmy konkretnych zawodów – socjolog stał się elektrykiem, geograf podwieszał sufity, kulturoznawca odnawiał meble… bawiliśmy się na weselach, kręciliśmy filmy, robiliśmy z galerii restaurację itp.

2013-03-09-071

Po sześciu latach zamykamy Prexer. Dlaczego? Uniwersytet Łódzki sprzedał budynek przy Pomorskiej 39. Czy w jakikolwiek sposób nas to zaskoczyło? Czy czujemy się oszukani? W sumie niezbyt – jeżeli cokolwiek jest w tym wszystkim zaskakującego, to fakt, że budynek w końcu udało się sprzedać – przez sześć lat, mimo wielu prób, nie było chętnych.

Co dalej? Dalej będzie tylko lepiej;) przenosimy naszą działalność na poziom wyżej – przeprowadzamy się, nie rezygnujemy z lokalu prowadzonego przez Topografie, nie rezygnujemy z lokalu prowadzonego dla wszystkich innych, którzy będą chcieli z nami działać.  O nowej siedzibie poinformujemy pewnie pod koniec października – nadal to geograf z socjologiem, gospodynią przestrzenną i kulturoznawczynią robią remonty, a nie profesjonalne ekipy.  Cierpliwości.

Oficjalne zamknięcie Prexera organizujemy 30 września. Startujemy w okolicach godziny 21:00 – zapewniamy muzykę, towarzystwo, zestaw opowieści o charakterze wspominkowym. Dorzucimy także lodówkę na Twoje własne osobiste napoje – tak, aprowizacja pozostaje we własnym zakresie. I co? W sumie tyle – mówimy Prexerowi grzeczne „do wiedzenia”, ostatni z Nas gasi światło.

2 października zapraszamy na „wyprzedaż garażową” – wiecie jakie skarby zgromadził Departament Gier? Co można znaleźć w rozdzielni pod schodami po sześciu latach unikania tego miejsca? Sprawdźcie – dziwnych rzeczy jest dużo, jeszcze więcej nietuzinkowych, unikalnych i takich „dla koneserów”. Startujemy w samo południe.

172065_180313665343217_5060443_o

2 października będzie też pierwszym i ostatnim dniem, kiedy otworzymy wszystkie znalezione w budynku drzwi i wpuścimy każdego, kto będzie chciał zrobić sobie zdjęcia budynku, w budynku, czy z budynkiem. Taki nasz lokalny Photo Day.

Imprezę pożegnalną zaczynamy w okolicach godziny 21:00 – zapewniamy muzykę, towarzystwo, zestaw opowieści o charakterze wspominkowym. Dorzucimy także lodówkę na Twoje własne osobiste napoje – tak, aprowizacja pozostaje we własnym zakresie. I co? W sumie tyle – mówimy Prexerowi grzeczne „do wiedzenia”, ostatni z Nas gasi światło.

Dowiedz się więcej o działalności Prexera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *