SUPERVENUS – Zapraszamy na wystawę prac Anny Kucharek

Brak komentarzy 2369 odwiedzin0


Zapraszamy Cię na pierwszą w tym roku akademickim wystawę w galerii Prexer-UŁ. Sezon otwieramy wernisażem prac Anny Kucharskiej, który odbędzie się w piątek o godzinie 18:00. Polecamy, miło Cię będzie zobaczyć po wakacyjnej przerwie!
W świecie popkultury, pojęcie piękna często nie wiążę się z naturą a z wyidealizowanym obrazem. W jej zakłamywaniu pomaga chirurg-Photoshop. Showbusines pragnie młodości więc robi wszystko by ukryć symptomy czasu. Młodość przejawia się również w formie erotyzmu, który sprytnie przewija się w reklamach, teledyskach czy gazetach. Dynamiczny rynek, nadążając za pragnieniami konsumenta stopniowo wprowadza elementy umożliwiające rozwój nowych trendów. Kult młodości, seksualności i idealności sprawiają, że nakręcany przez rynek przemysł medycyny estetycznej tworzy nową normalność.

 

Inspiracją do stworzenia serii prac Supervenus są operacje plastyczne. Połączyłam historię świata przeciętnych ludzi ze światem show-biznesu. Prace przestawiają przyczyny i efekty upiększania ciała. Kiedyś modyfikacje stosowano w razie konieczności, dziś ingerencje upiększające są zabiegami kosmetycznymi. Swoją historię rozpoczynam od korzeni piękna – powstania człowieka, a kończę na człowieku zatraconym .

malarstwo|grafika|sitodruk na papierze|plexi| wydruki na banerach|pcv

Prace są częścią dyplomu. Promotor: dr hab. Marta Tomczyk Prowadzący: dr Przemysław Wachowski

Wystawa czynna do 16 września.

Zapraszamy !!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *