WAKACJE W MIEŚCIE

Brak komentarzy 2487 odwiedzin0


Na wystawie zatytułowanej Wakacje w mieście zostaną zaprezentowane prace malarskie czwórki łódzkich twórców młodego pokolenia. Większość prac powstała w Łodzi, podczas tegorocznych wakacji. Całości ekspozycji towarzyszy audio-instalacja. Miejsce PREXER UŁ, Pomorska 39. Otwarcie wystawy: 27.09.2015 godz. 18.00.

W wystawie biorą udział:

Ewelina Masztanowicz. [1986]. Absolwentka ASP w Łodzi 2012. Zajmuje się Malarstwem oraz Grafiką. Podejmuje w swojej twórczości zagadnienie tożsamości. Miejsce pochodzenia, dom rodzinny – wieś. Głównym motywem w podjętej tematyce jest „przejście”, rozumiane jako zmiana, rozwój. Rolę twórczego materiału w tym przypadku spełnia pochodzenie, dziedzictwo, historyczna symbolika, a przede wszystkim wspomnienia, z których wyłaniają się obrazy ulotnych chwil zapisanych w pamięci.

Dowiedz się więcej

Dowiedz się jeszcze więcej 


Justyna Jakóbowska. [1984]. Absolwentka ASP w Łodzi 2010. Zajmuje się sztuką w przestrzeni miejskiej, w swoich realizacjach sięga po różnorodne media. Kuratorka projektu Dobro i Piękno, który miał miejsce w przestrzeniach małych barów i warsztatów w łódzkim Śródmieściu. Pracowała z osobami z upośledzeniem umysłowym, jest animatorem warsztatów plastycznych. Laureatka grand prix w ogólnokrajowym konkursie Grafika Roku 2008.

Dowiedz się więcej

Dowiedz się jeszcze więcej

Dowiedz się znacznie więcej 


Katarzyna Matoszko. [1983]. Absolwentka ASP w Łodzi 2008. Jej dyplomowy cykl obrazów nosi tytuł Cyborgi. Zajmuje się szeroko rozumianym malarstwem, asamblaż oraz obiektami artystycznymi. Pojmuje twórczość jako misz masz stylów i tematów dających się połączyć w cykle gdzie, pojawiają się motywy portretowe, zwierzęce, człekokształtne, lalkowe – często z nuta ironii, nostalgii i czarnego humoru. Inspiracją do działania jest muzyka, klimat retro w połączeniu z fascynacja kultura masowa oraz natura ludzka z jej słabościami i namiętnościami, zjawiska transgresywne w obrębie cielesności i kultury.

Dowiedz się więcej

Dowiedz się jeszcze więcej 


Michał Fryc. [1986]. Absolwent ASP w Łodzi 2012 [Projekty wizualne], 2015 [intermedia]. Łódzki malarz, didżej, twórca muzyki industrialnej. Nagrywa oraz występuje w ramach solowego projektu audiowizualnego VON. Współtworzy wraz z Eweliną Masztanowicz duet artystyczny SRCH. W swojej twórczości podejmuje najczęściej temat ideologi, rozumianej jako uzasadnienie stosunków władzy w społeczeństwie.

Dowiedz się więcej

Dowiedz się jeszcze więcej 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *